Czym jest FRIS®?

Badanie FRIS

✔️liczysz na kogoś, na jego konkretne zachowanie, a on Cię zawodzi?

✔️nie rozumiesz postępowania swoich bliskich albo współpracowników?

✔️rozwiązanie jakiejś sytuacji jest dla Ciebie oczywiste,  a ktoś z niezrozumiałych powodów zabiera się do tego zupełnie od drugiej strony?

✔️z kimś świetnie się rozumiesz, nadajecie na tych samych falach, komunikujecie się bez słów?

✔️a z kimś innym zupełnie się nie rozumiesz i masz wrażenie, że jego życiowym celem jest bojkotowanie Twoich działań?

 

Powyższe sytuacje nie są wynikiem tego, że ktoś „jest złym człowiekiem”, „nie myśli”, „robi Ci na złość” i paru innych powodów, które przychodzą Ci do głowy. Wynikają po prostu z innego sposobu myślenia i działania niż Twój.

To, że ludzie są różni wiadomo od dawna. Od dawien dawna próbowano ubrać te różnice w jakieś klasyfikacje – w całej różnorodności są pewne międzyludzkie cechy wspólne. Jedną z metodologii jest właśnie FRIS®, który klasyfikuje i bada Styl Myślenia i Działania®. Zaufałam akurat temu narzędziu m. in. dlatego, że jego twórcami są Polacy, uwzględnia naszą specyfikę kulturową, ma solidne podstawy naukowe i jego znajomość daje szeroki pogląd na zrozumienie siebie i innych osób.

Czym zatem jest Styl Myślenia®?

To sposób w jaki postrzegasz świat, podchodzisz do rozwiązania problemów, czemu nadajesz największy priorytet gdy masz przed sobą zadanie do wykonania.

Styl myślenia to postrzeganie świata przez jedną z czterech perspektyw:

✔️ faktów ✔️ relacji ✔️ idei ✔️ struktur.

Jak to wygląda w praktyce?

Kojarzysz takie grafiki, na których są np. różne zwierzęta, a patrząc na nie każdy widzi jako pierwsze inne zwierzę? Co prawda nie istnieje korelacja między stylem myślenia a widzianym jako pierwszym zwierzęciem, jednak to oddaje istotę sprawy: jako ludzie patrzymy na dokładnie to samo, a widzimy co innego, co innego jako pierwsze rzuca nam się w oczy. Pozostałe perspektywy również są dla nas widoczne, ale nie w pierwszej chwili, wymagają chwili zastanowienia, skupienia, nie są naszym naturalnym pierwszym wyborem.

Za Stylem Myślenia idą konkretne cechy w mniejszym lub w większym natężeniu, za nimi to, w jaki podchodzimy to wyznaczanych zadań, do jakiej pracy mamy predyspozycje, a jaka wymaga od nas nienaturalnego wysiłku aż wreszcie sposób w jaki się komunikujemy, i jaka komunikacja dociera do nas, a jaką puścimy mimo uszu.

Na badanie możesz się umówić kontaktując się ze mną:

Porozmawiajmy!

661-223-992

kontakt@pinkiert-michalek.pl